niedziela, 7 marca 2010

TANIA WYCIECZKA DO PARYŻA ZA 75 ZŁ

Najtańsza podróż do Paryża - od 75 zł za osobę


Najtańsza podróż poślubna do Paryżu, najtańszy weekend w Paryżu, najtańsza wycieczka do Paryża - od 75 zł za osobę/dziennie. W tym miejscu należy dodać, że zarówno tytuł komentarza, jak i podana obok cena to prowokacja, choć... cena jest prawdziwa.

Gdyby to był serwis niejednego biura podróży, które sprzedawałoby np. weekendowe wypady do Paryża z tzw. własnym dojazdem, bez wyżywienia - prawdopodobnie tak brzmiałby tytuł oferty reklamowej.
Nocny widok na kościół Notre Dame

Nadal na rynku dominują oferty, z których "bije po oczach" niska cena nie uwzględniająca (z różnych powodów) całkowitych kosztów podróży/wyjazdu:
- realnych kosztów wyżywienia (chyba większość osób nie bierze suchego prowiantu na kilka dni?),
- wstępów do zwiedzanych obiektów (po to się jedzie),
- przejazdów po mieście (nie spaceruje się po centrum Paryża przez kilka dni z rzędu na nogach), ewentualnych dopłat lotniskowych itp.

Jeśli już te ostatnie informacje pojawiają się w ulotce reklamowej pisane są zazwyczaj małą czcionką lub na końcu.

To m.in. powoduje, że oferty trudno porównać. Gdyby obserwować nasz rynek turystyczny przez pryzmat takich właśnie propozycji, należałoby sądzić, że jedynie konkurują ze sobą ceną i ilością dni jakie trwa impreza.

Oferty trzeba czytać niezwykle uważnie, co niestety jest dużą sztuką. Można doszukać się w niektórych, że tygodniowy wyjazd do Paryża to tak naprawdę 5 dni spędzonych w stolicy Francji i tylko 4 noclegi w tym mieście (reszta spędzona w autokarze i hotelu tranzytowym). W innej ofercie znajdziemy informację (na końcu opisu), że na "wstępy" warto zabrać ze sobą ok. 80 euro na osobę, że za obiadokolacje (jakby ktoś nie chciał, to nie musi) trzeba dopłacić kolejnych kilkadziesiąt euro itd. itd.

By porównac oferty turystyczne trzeba co najmniej znać koszty dojazdu i powrotu, przewidywane wydatki na wyżywienie (łącznie z tymi poniesionymi na zakup prowiantu na drogę i w trakcie podróży), całkowitym kosztem i warunkami noclegów.

Pomoc i doradztwo przy analizie ofert biur podróży (sprawdź)

Pomoc i doradztwo przy planowaniu samodzielnego wyjazdu do Paryża (sprawdź)

Indywidualne warsztaty (także przez Internet, bez wychodzenia z domu) na temat planowania samodzielonych wyjazdów do Paryża

Pomoc przy wyszukaniu i rezerwacji hotelu w Paryżu (także prez Internet)

Słowa kluczowe: jak zarezerwować hotel w Paryżu przez Internet, jak znaleźć dobry hotel w Paryżu przez Internet, jak zorganizować samodzielną wycieczkę do Paryża, jak zaplanować samodzielną wycieczkę do Paryża

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz